Mazzari pobjedom započeo mandat, Napoli na gostovanju u Bergamu savladao Atalantu

Nogometaši Napolija su u 13. kolu italijanskog šampionata pobijedili sastav Atalante rezultatom 2:1 i tako došli do trećeg mjesta na tabeli.

Napolitanci su u 34. minuti susreta postigli pogodak preko Amira Rrahmanija koji je poništen zbog najmanjeg ofsajda koji je viđen od početka upotrebe VAR-a.

Deset minuta kasnije Khvicha Kvaratskhelia je pogodio mrežu Atalante i postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Atalanta došla do izjednačenja rezultata, a u listu strijelaca se upisao Ademola Lookman koji je mrežu Napolitanaca pogodio u 53. minuti utakmice.

Igrao se 79. minut kada je Napoli došao do nove prednosti, a u strijelce se upisao Eljif Elmas koji je tako postavio konačan rezultat utakmice.

Izabranici Waltera Mazzarija koji je debitovao pobjedom na klupi Napolija zauzimaju treću poziciju sa Serie A 24 boda. Atalanta je peta sa četiri boda manje od današnjeg rivala.

U utakmici odigranoj ranije danas, Salernitana je porazila neporepoznatljivi Lazio rezultatom 2:1.