Mbappé u posljednjim sekundama srušio Real, goropadni City uništio Sporting u Lisabonu

U derbi utakmici osmine finala Lige prvaka PSG je pogotkom Kyliana Mbappéa u posljednjim sekundama upisao pobjedu nad Real Madridom 1:0.

Od prve do posljednje minute večerašnjeg susreta Real je igrao defenzivnije nego inače, ali to na kraju dvoboja nije dalo željeni rezultat.

S druge strane, PSG je od samog početka silovito napao. Već u petoj minuti Mbappé je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio za Di Mariju čiji udarac odlazi preko gola.

U 18. minuti nova velika šansa za PSG, ali je Courtois sjajno zaustavio udarac Mbappéa koji se našao sam u situaciji jedan na jedan. Do odlaska na odmor više nije bilo velikih uzbuđenja pa je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka.

U nastavku smo vidjeli još veću inicijativu pariškog sastava koji je na sve načine želio ostvariti prednost uoči uzvrata. Važan detalj susreta vidjeli smo u 61. minuti. Nakon starta Carvajala dosuđen je kazneni udarac za PSG, ali je maestralni Courtois zaustavio penal Messiju.

Nakon duže stanke vratio se Neymar i odmah pokazao koliko je važan za igru Parižana. Napravio je nekoliko sjajnih prodora, a nakon jednog takvog dosuđen je slobodan udarac iz kojeg je Messi zamalo pogodio.

Mbappé je mogao do pogotka i 10 minuta prije kraja, ali je šutirao pored gola. Kako se susret bližio kraju, tako je i PSG opreznije napadao svjestan da bi primljeni pogodak napravio previše štete.

Kada se činilo da će susret završiti bez pogodaka, Mbappé je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pogodio za veliko slavlje PSG-a i važnu prednost pred uzvrat u Madridu.

150222Kylian-Mbappe

Jedan od najvećih favorita za osvajanje Lige prvaka Manchester City u velikom stilu započeo je nokaut fazu. ‘Građani‘ su s visokih 5:0 deklasirali Sporting u Lisabonu i tako zakoračili u četvrtfinale.

City je od samog početka večerašnjeg susreta krenuo furiozno. ‘Građani‘ su stvorili nekoliko ozbiljnih prilika, a onda poveli u sedmoj minuti nakon pogotka Mahreza.

Ravno deset minuta kasnije Bernardo Silva postiže fenomenalan pogodak. Ispratio je “ničiju” loptu nakon udarca iz kuta i u punom trku je silovito zakucao u mrežu domaćina.

U 32. minuti Foden postiže pogodak za 0:3, a do odlaska na odmor Silva postiže još jedan pogodak za 0:4. Već nakon prve četvrtine dvomeča bilo je jasno tko ide među najboljih osam.

Nastavak susreta počeo je poništenim pogotkom za hat-trick Silve. Sjajni Portugalac, koji igra sezonu života, pogodio je glavom i proslavio pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije u 49. minuti.

Međutim, sudac nije mogao poništiti koliko je City mogao postići golova. U 58. minuti vidjeli smo spektakularan gol Sterlinga koji se namjestio s distance i pogodio za, pokazat će se, konačnih 0:5.

Iako je preostalo za odigrati još 90 minuta uzvrata na Etihadu, jasno je da je City lakoćom preskočio prvu prepreku u nokaut fazi Lige prvaka.