McTominay na Old Traffordu režirao preokret vikenda, Chelsea vezao dvije pobjede

Manchester United je na spektakularan način stigao do pobjede protiv Brentforda rezultatom 2:1 u sklopu 8. kola engleskog Premiershipa.

Brentford je stigao u vodstvo preko Jensena u 26. minuti kada Andre Onana pokazuje veliku nesigurnost i loptu propušta kroz ruke u svoju mrežu.

United je svim silama pokušavao stići barem do boda, a u tome je uspio u 90+3. minuti kada je rezervista Scott McTominay pogodio za 1:1.

No, tada su ‘Crveni đavoli’ osjetili da mogu stići i do sva tri boda, a to se desilo u 90+7. minuti kada je McTominay postigao svoj drugi gol za konačnih 2:1.

Maguire je sjajno prebacio loptu do Škota koji je glavom proslijedio iza leđa golmana gostiju za eksploziju oduševljenja na tribinama

Manchester United je nakon ove pobjede na devetoj poziciji Premiershipa sa 12 bodova, dok je Brentford 14. sa sedam bodova.

Drugu uzastopnu pobjedu upisao je londonski Chelsea, a ona je došla na gostovanju kod Burnleyja rezultatom 4:1.

Za ‘Plavce’ su pogađali Palmer, Jackson i Sterling, dok je autogol, i to za izjednačenje u 42. minuti postigao Al Dakhil. Jedini pogodak za domaćine djelo je Odoberta u 15. minutu.

Chelsea je nakon osam odigranih susreta 10. u Premiershipu sa 11 bodova, a Burnley u opasnoj zoni, odnosno 18. sa svega četiri osvojena boda.

U preostale dvije utakmice, Everton je sa 3:0 nadigrao Bournemout na Goodisonu, dok je Fulham bio bolji od Sheffielda rezultatom 3:1.