McTominay po ko zna koji put istinski junak Manchester Uniteda, Aston Villa pala u svom Birminghamu

Nogometaši Manchester Uniteda su u utakmici 24. kola engleskog Premiershipa gostovali kod Aston Ville u Birminghamu i slavili rezultatom 2:1.

Rasmus Hojlund je pokušao u 13. minutu, ali je njegov udarac izblokiran. Međutim, četiri minuta kasnije nije bilo spasa. Maguire poslije kornera prebacuje loptu, a upravo Hojlund se odlično snalazi i pogađa za 0:1.

Prijetila je i Villa u nastavku, najčešće preko McGinna i Watkinsa, dok se jednom oprobao i Ramsey. Vrijedi istaknuti sjajne intervencije Andrea Onane na golu Uniteda.

Ipak, nije bilo spasa za ‘Crvene đavole’ u 67. minutu, kada je najbolje moguće u kaznenom prostoru gostiju odreagovao Douglas Luiz i donio domaćinu poravnanje. Imali su Emeryjevi izabranici prilike i za preokret, ali nisu uspjeli.

Kazna za neiskorištene situacije stigla je u 86. minutu. Rezervista Scott McTominay, koji je na teren ušao 13 minuta ranije, trese glavom mrežu Martineza i donosi svom timu ogroman trijumf za konačnih 1:2.

Dakle, Manchester United se u ovom momentu nalazi na šestoj poziciji sa 41 osvojenim bodom i imaju pet bodova manje od Aston Ville, koja zastupa peto mjesto na tabeli Premiershipa.