Meč za povijest: Alcaraz u teškom i dramatičnom duelu savladao Italijana za polufinale US Opena

Španski teniser Carlos Alcaraz je poslije velike drame, te nakon pet sati i 15 minuta igre savladao Italijana Jannika Sinnera sa 3:2, po setovima 6:3, (7)6:7, (0)6:7, 7:5, 6:3 i plasirao se u polufinale US Opena.

Inače, ovo je drugi najduži meč u kompletnoj povijesti turnira, samo su Stefan Edberg i Michael Chang prije 30 godina odigrali 12 minuta duže na terenima u New Yorku.

Krenulo je breakom Alcaraza, brzo je uzvratio Sinner, da bi u drugom dijelu prvog seta Španac još dva puta oduzeo servis rivalu i poveo u setovima. Naredna dva seta odlučena su u tie-breaku. U drugom setu Alcaraz je imao čak četiri set lopte pri rezultatu 6:5, ali je Sinner uspio da ih spasi i nakon velike drame u 13. odlučujućem gemu poravna rezultat.

Treći set bolje je započeo Alcaraz, stigao do breaka u petom gemu, no Sinner je uzvratio u nastavku, pa smo još jedom ušli u uzbudljivu završnicu. Kod rezultata 5:5 obojica tenisera izgubila su svoj servis, te je tie-break još jednom odlučivao pobjednika seta. Sinner se ponovo bolje snašao i došao na korak do polufinala.

Loše je počeo četvrti set po Alcaraza, Italijan je napravio break i tada se činilo da će stići do polufinala, ali se to nije dogodilo, iako je imao servis za pobjedu kod rezultata 5:4. Uspio je sjajni Alcaraz spasiti meč loptu, napraviti break i ostati u meču. Uslijedio je još jedan break Španca i poravnanje u setovima.

Otišlo se u peti set i duboku noć New Yorka. Baš kao i u prethodnom, ponovo je Sinner bio bliži trijumfu nakon breaka u petom gemu, ali je još jednom posustao i izgubio naredni servis gem. Ključni break na meču, vrijedan polufinala, Alcaraz je napravio u osmom gemu i poveo sa 5:3. Odservirao je dobro u narednom gemu i čekirao kartu za polufinale gdje ga čeka Frances Tiafoe.