Medvedev prvi put u karijeri pobijedio Nadala i plasirao se u finale završnog Mastersa

Rus Daniil Medvedev ostvario je i četvrtu pobjedu u Londonu pobijedivši u polufinalu ATP Finala protiv Španjolca Rafaela Nadala sa 3:6, 7:6 (4), 6:3.

Nadal je nakon dominantnog prvog seta servirao u drugom za meč kod 5:4, ali Medvedev se vratio u život i oduzeo servis Španjolcu sa nulom. U tie-breaku Rus je bio odlučniji i izborio odlučujući set.

Dva breaka bila su dovoljna Medvedevu za slavlje u trećem setu, a Nadalu nije dozvolio nijednu break šansu. Bio je ovo njihov četvrti međusobni dvoboj i prva pobjeda ruskog predstavnika.

Medvedev će u finalu igrati protiv Austrijanca Dominica Thiema koji je u drugom polufinalu u tri seta nadigrao prvog igrača svijeta Novaka Đokovića sa 7:5, 6:7 (10), 7:6 (5).