Medvedeva namučio, ali ipak nije iznenadio 70. teniser svijeta za četvrtfinale Australian Opena

Ruski teniser Danill Medvedev rezervisao je četvrtfinale Australian Opena pobjedom u četvrtfinalu protiv Maximea Cressyja.

70. teniser svijeta je mučio Medvedeva čak tri i po sata, ali na kraju ipak nije mogao do senzacije, pa je Rus slavio sa 3:1 u setovima.

Drugi teniser svijeta je sa lakoćom riješio prvi set sa 6:2 i sve je mirisalo na rutinski trijumf.

Međutim, od tog trenutka Maxime pruža sjajan otpor uz skoro nepogrešiv servis.

Medvedev je poveo sa 2:0 naon što je tie-break drugog seta riješio u svoju korist rezultatom 7:4.

U trećem setu je Rus imao prednost od 4:3 uz jedan napravljeni break, no Cressy potom dobija četiri poena zaredom i smanjuje na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu je Medvedev napravio break u 11. gemu i rutinski priveo meč kraju.

Rus je slavio sa 6:2, 7:6(4), 6:7(4), 7:5 i u četvrtfinalu će igrati protiv Felixa Auger-Aliassimea.

Kanađanin je sa 3:1 u setovima eliminisao hrvatskog predstavnika Marina Čilića.

U četvrtfinale Australian Opena će i Jannik Sinner koji je sa 3:0 savladao domaćeg tenisera Alexa De Minaura.

Italijan tamo čeka boljeg iz duela Taylor Fritz – Stefanos Tsitsipas.