Meksiko novi učesnik osmine finala Mundijala u Rusiji!

Selekcija Meksika plasirala se u osminu finala Mundijala u Rusiji, nakon što su savladali reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 1:2.

Meksiko je u vodstvo došao nakon još jednog jedanaesterca na ovom prvenstvu, a u pogodak ga je pretvorio Carlos Vela u 26. minuti, pa se tim rezultatom otišlo na desetominutni odmor.

U drugom poluvremenu se igralo nešto otvorenije i oštrije, pa je glavni sudija redom dijelio kartone, čak 4 za selekciju Južne Koreje. Ipak, tačnu na plasman Meksika u osminu finala stavio je Chicharito kada je u 66. minuti pogodio na asistenciju Lozana. Južna Koreja je uspjela ublažiti poraz pogotkom Heung-Mina.

U ovoj grupi Njemačka večeras igra protiv Švedske u duelu u kojem ne smiju kiksati, jer šveđani imaju pobjedu iz prve utakmice protiv Južne Koreje.