Messi donio važnu pobjedu PSG-u, Liverpool slavio kod Atletica, petarda Reala u Ukrajini

Širom Starog kontinenta odigrano je nekoliko fenomenalnih utakmica u sklopu trećeg kola Lige prvaka.

Brojna uzbuđenja vidjeli smo na Wandi Metropolitano gdje je Liverpool na krilima Mohameda Salaha slavio 3:2.

Dvoboj u Madridu ponudio je mnogo toga, a otvoren je na fenomenalan način. U osmoj minuti je Salah napravio sjajan prodor i zabio gol nakon što je lopta pogodila blok i prevarila Oblaka.

Samo pet minuta kasnije Keita je udvostručio prednost Liverpoola i činilo se da gosti idu ka sigurnoj pobjedi.

Međutim, do kraja prvog dijela Antoine Griezmann je zabio dva gola i vratio utakmicu na početak. No, francuski napadač je u nastavku utakmice dobio direktan crveni karton nakon što je udario nogom u glavu Roberta Firmina.

Do kraja utakmice razigrani Salah je zabio još jedan gol, ovoga puta iz kaznenog udarca, i tako donio vrijednu pobjedu ekipi iz Engleske.

Velika uzbuđenja gledali smo i u Parizu gdje je PSG slavio 3:2 protiv RB Leipziga na krilima Lionela Messija.

Kylian Mbappé je doveo domaće u vodstvo u devetoj minuti, ali je Andre Silva do odlaska na predah izjednačio na 1:1.

Gosti su u 57. minuti poveli preko Nordija Mukielea, ali je Messi u završnici utakmice s dva pogotka donio važnu pobjedu Parižanima.

Desetkovani Milan poražen je u Portu s minimalnih 0:1. Jedini gol na susretu zabio je Luis Diaz u 65. minuti. Visoku pobjedu upisao je Ajax nad Borussijom Dortmundom sa 4:0.

Nogometaši Intera pobijedili su Sheriff sa 3:1, a junak pobjede ‘Nerazzurra‘ bio je Edin Džeko koji je upisao gol i asistenciju.

Prvak Italije poveo je u 34. minuti pogotkom Džeke, a to je ujedno bio rezultat prvog dijela. Gosti iz Moldavije izjednačili su početkom nastavka lijepim pogotkom Sebastiena Thilla, a pobjedu Interu donijeli su Arturo Vidal u 58. i Stefan de Vrij u 67. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Real Madrid je s visokih 5:0 slavio na gostovanju kod Shakhtara.

Kraljevski klub‘ je poveo u 37. minuti autogolom Krivcova, a u drugom dijelu Vinicius Junior je pogodio u 51., i 56., Rodrygo u 65., te Karim Benzema u 90+1. za visokih 5:0.