Messi i Neymar dominirali u gostima, ‘petarda’ u mreži Clermonta za novu pobjedu PSG-a

PSG je sasvim očekivano upisao novi trijumf, pošto je ‘razbio’ domaći Clermont sa 5:0.

Kyliana Mbappea večeras nije bilo, ali su tu Neymar i Messi koji su se najviše istakli na ovoj utakmici.

Već u devetom minutu Messi sjajno ubacuje loptu, a Neymar pogađa za 1:0. Igrao se 26. minut kada ‘Sveci’ stižu dro drugog pogotka. Neymar asistira Hakimiju koji loptu zakucava u rašlje gola protivnika za 2:0.

Neymar svoju drugu asistenciju upisuje u 38. minutu, ovog puta Marquinhos pogađa za uvjerljivih 3:0, no to nije bilo sve.

Večeras raspoloženi Brazilac ponovo asistira u 80. minutu nakon sjajne akcije i nesebičnog dodavanja za Messija, da bi zatim Argentinac sve završio golčinom u 86. minutu za konačnih 5:0.