Messi na kakvog nismo navikli: Oštro napao brazilskog suca nakon teške pobjede Argentine

Nogometaši Argentine su na stadionu River Platea pobijedili reprezentaciju Perua sa 1:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i tako napravili veliki korak prema Kataru.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Lautaro Martinez u 43. minuti. Peru je imao ogromnu šansu za izjednačenje u 65. minuti nakon što je brazilski sudac Wilton Pereira Sampaio dosudio kontroverzni kazneni udarac za goste.

Tako je odlučio nakon što se Jefferson Farfan teatralno bacio u trenutku zaobilaženja argentinskog golmana Emiliana Martineza. ‘Gaučosi‘ tvrde da pri tome nije bilo kontakta, ali sudac je svejedno odlučio da je to kazneni udarac.

Peru je ipak ostao bez pogotka jer je Yoshimar Yotun sa 11 metara pogodio prečku, a nakon što je Argentina jedva izvukla izuzetno važnu pobjedu, oglasio se njen kapetan Leo Messi:

Težak susret. Protivnik nam nije ostavljao prostora, a dodatno nam je otežavao i jak vjetar. Sudac je radio sve ono što nam čini svaki put kada vodi naše susreta. Možda to radi namjerno. U svakom slučaju, sretan sam zbog tri boda i toga što smo s njima korak bliže našem cilju.”

Nakon 11 od 18 kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Argentina čvrsto drži drugo mjesto. Ima osam bodova više i susret manje od trećeplasiranog Ekvadora. Na Mundijal odlazi prvih pet reprezentacija.