Messijeva Argentina je u osmini finala Svjetskog prvenstva! Poljska se progurala zbog bolje gol-razlike

Nogometne reprezentacije Argentine i Poljske plasirale su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su večeras odigrane utakmice trećeg kola u grupi C.

Gaučosi‘ su potpuno zasluženo pobijedili katastrofalnu Poljsku koja je potpuno podbacila u večerašnjem dvoboju. Međutim, uspjeli su se obraniti u prvom dijelu zahvaljujući golmanu Szczesnyju koji je obranio penal Messiju.

No, spasa im nije bilo u drugom dijelu. Prvo je Mac Allister u prvoj minuti nastavka doveo Argentinu u prednost, a na 2:0 povećao je Alvarez u 67. minuti. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao pa je tako Argentina potvrdila plasman u osminu finala.

U drugom susretu grupe koja je počela u isto vrijeme Meksiko je pobijedio Saudijsku Arabiju 2:1. I ovdje su svi golovi viđeni u drugom dijelu.

Prvo je Martin u 47. minuti doveo Meksiko u prednost, a samo pet minuta kasnije prednost je udvostručio Chavez fantastičnim golom iz slobodnog udarca.

Konačnih 2:1 postavio je Al Dawsari u petoj minuti sudačke nadoknade.

Argentina će u osmini finala odmjeriti snage s Australijom i ovaj susret je na programu u nedjelju. Dan ranije svoj dvoboj u osmini finala imat će Argentina i Poljska.