M’Gladbach ponizio Shakhtar, Atletico remizirao s Lokomotivom

Odigrane su prve dvije večerašnje utakmice 3. kola Lige prvaka, a Borussia M’Gladbach je u grupi B kao gost razbila Shakhtar rezultatom 6:0.

U Kijevu se očekivala neizvjesna utakmica s obzirom na odlične nastupe obje ekipe u prva dva kola, ali njemački tim je već do poluvremena riješio pitanje pobjednika.

Borussia je povela golom Plee u 8. minuti, a Bondar je potom postigao autogol za 2:0 u 17. minuti. Do kraja prvog dijela Plea svojim drugim golom u 26. i Bensebaini u 44. minuti do vrha su napunili mrežu Ukrajinaca za 0:4.

Konačnih 6:0 za Borussiju postavili su u nastavku Stindl u 65. i Plea koji je kompletirao hat-trick u 79. minuti.

Zanimljiv meč u grupi A odigali su i moskovska Lokomotiva i Atletico Madrid, a na kraju je bilo 1:1.

Povele su Jorganžije preko Gimeneza u 18. minuti, ali samo sedam minuta kasnije Mirančuk je iz penala izjednačio na 1:1.

Do kraja ipak nije bilo promjene rezultata i Atletico na drugom mjestu sada ima četiri boda, dok su Moskovljani trećeplasirani sa dva boda.