Milan apsolutno nemoćan na Artemio Franchiju, fenomenalna Fiorentina srušila prvaka Italije

Nogometaši Milana razočarali su svoje navijače u Firenci, pošto su sa 2:1 izgubili utakmicu 25. kola italijanske Serie A od ekipe Fiorentine.

‘Rossoneri’ su na teškom gostovanju odigrali solidno, ali ništa više od toga, dok je domaćin učinio apsolutno sve da dođe do trijumfa što mu je na kraju i pošlo za rukom.

Mreže su mirovale sve do 49. minuta susreta. Uslijedio je tada nesmotren potez Tomorija koji je skrivio penal. Precizan sa bijele tačke bio je Nico Gonzalez za 1:0.

Gosti su pokušavali stići do izjednačenja, no sve je to bilo jalovo. U 88. minutu novi šok za izabranike Stefana Piolija. Luka Jović nakon centaršuta pogađa glavom i duplira prednost svog tima.

Ipak, Milan je uspio u zadnjim sekndama utakmice postići pogodak. Nakon jedne kontre prvaka Italije, Theo Hernandez se na fenomenalan način upisuje u strijelce za konačnih 2:1.

Milan tako sa 47 bodova ostaje na četvrtom mjestu Serie A i nastavlja svoju borbu za Ligu prvaka. S druge strane, Fiorentina zastupa 12. poziciju sa 31 osvojenim bodom.