Milan bez poteškoća razbio Romu i izvršio dodatni pritisak na gradskog rivala

Nogometaši Milana su u jednom od derbija 20. kola italijanske Serije A na svom terenu rutinski slavili sa 3:1 protiv Rome.

Milan je u ovom trenutku kvalitetnija momčad od ‘Vučice’ i to je večerašnji okršaj najbolje pokazao.

Giroud je sa bijele tačke doveo Milan u vodstvo u 8. minuti, a u 17. je sjajni Messias povećao prednost svog tima.

Roma se vraća u utakmicu pogotkom Abrahama u 40. minuti i to je sve od gostujućeg tima na ovom ispitu.

Domaćini pitanje pobjednika i konačan rezultat postavljaju u 82. minuti kada maestralnu asistenciju Ibrahimovića u gol pretvara Leao.

Rossoneri su ovim trijumfom izvršili doatni pritisak na gradskog rivala, momčad Intera.

Inter sada sa 46 bodova i utakmicom više ima samo bod prednosti u odnosu na Milan.

S druge strane, Roma je sedma sa 32 boda iz 20 odigranih susreta Serije A ove sezone.