Milan bolji od očajnog Lazija za veliki korak ka plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone

Nogometaši Milana pobijedili su na San Siru u sklopu 34. kola italijanske Serije A momčad Lazija rezultatom 2:0 i na taj način došli do pozicije koja vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Susret je dobro počeo po Milan koji već u 17. minuti dolazi u vodstvo preko Bennacera na asistenciju Girouda.

Nakon pola sata igre na semaforu je već stajalo 2:0, a ovaj put je strijelac bio Theo Hernandez.

Golman Maignan je na ivici svog šesnaesterca ddao loptu lijevom beku koji je potom pretrčao cijeli teren, oslobodio se svojih čuvara i isa 20-ak metara uputio neodbranjiv udarac za najizvjesniji gol kola.

Lazio je u nastavku pružio najblaže rečeno očajnu partiju bez udarca ka golu rivala, pa je Milan rutinski priveo meč kraju.

Milan je tako današnjom pobjedom prestigao Inter i Atalanttu te se smjestio na četvrtu poziciju Serije A sa 61 bodom.

Lazio je ostao na drugoj poziciji sa 64 boda, ali i utakmicom više u odnosu na Juventus koji je poziciju ispod sa 63 boda.