Milan golovima Hernandeza i Ibrahimovića trijumfovao kod desetkovane Venezije i tako preuzeo lidersku poziciju Serie A

Ekipa Milana je u okviru 21. kola Serie A savladala Veneziju rezultatom 3:0 i tako preuzela lidersku poziciju.

Već u drugom minutu susreta momčad Stefana Piolija je došla u vodstvo, a strijelac je bio Zlatan Ibrahimović. Milan je i u nastavku prvog dijela utakmice bio bolji rival, no rezultat je ostao 1:0.

Nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu Leao je asistirao Theu Hernandezu, a Francuz je loptu poslao u mrežu gola Venezije i tako duplirao vodstvo svog tima.

U 51. minutu došlo je do kontroverzne situacije, igrač Milana Kalulu je igrao rukom u svom šesnaestercu, no nakon pregleda VAR-a sudac nije pokazao na bijelu tačku. Nakon samo sedam minuta Michael Svoboda je rukom branio gol Venezije, a sudac je svirao jedanaesterac. Odbrambeni igrač je dobio i crveni karton.

Sa 11 metara za Milan precizan je bio Hernandez, a to mu je bio drugi pogodak na utakmici. Do samog kraja susreta ‘Rossoneri’ su sve držali pod svojom kontrolom i slavili konačnim rezultatom od 3:0.

Milan se ovim trijumfom našao na prvoj poziciji Serie A, a tako je pretekao svog gradskog rivala Intera. Izabranici Stefana Piolija imaju dva boda više od ‘Nerazzurra’ koji večeras igraju protiv Lazija. Venezija je na 16. mjestu sa 17 bodova na svom kontu.