Milan i Atalanta u derbiju kola podijelili bodove, Alžirac ‘spasio stvar’ na teškom gostovanju za prvaka Italije

U derbiju drugog kola talijanske Serie A u Bergamu su se sastali Atalanta i Milan, a završeno je remijem (1:1).

Aktuelni prvak Italije u prvom kolu je lako i sa 4:2 pobijedio Udinese, no večeras je imao jako teško gostovanje u susjednom Bergamu.

‘Rossoneri’ su jako slabo odigrali prvo poluvrijeme, u kojem je Atalanta imala prednost od 1:0 zahvaljujući pogotku Malinovskog u 29. minutu.

Međutim, izmjene koje je izvršio Stefano Pioli pomogle su Milanu da se vrati. Ismael Bennacer postiže prekrasan pogodak u 68. minutu za konačnih 1:1.

Obje ekipe su sa po četiri boda u gornjem dijelu tabele. Milan će u narednom kolu ugostiti Bolognu, dok će Atalanta na gostovanje Veroni.