Milan i Roma osigurali plasman u Europu, Cagliari iznenadio prvaka Juventus

Roma je slavila 3:2 u gostima kod Torina, čime je rimski klub osigurao peto mjesto kolo prije sezone u Serie A te će naredne sezone igrati u Europa ligi.

Domaćin je poveo preko Berenguera (14), ali već do polovice prvog dijela su gosti preokrenuli golovima Džeke (16) i Smallinga (23). Za 3:1 pogodio je Diawara (61) iz penala, a poraz Torina umanjio je Singo (66).

Aktualni prvak Juventus je izgubio s 2:0 u gostima kod Cagliarija. Veliku pobjedu domaćinu donijeli su Gagliano (8) i Simeone (45+2).

Fiorentina je s visokih 4:0 pobijedila Mihajlovićevu Bolognu. Najbolji igrač utakmice bio je Chiesa koji je postigao hat-trick (48, 54, 89), a jedan gol dodao je Milenković (74).

Lecce je pobjedom 2:1 u gostima kod Udinesea ostao u igri za ostanak u elitnom razredu, jer je Genoa sa čak 5:0 izgubila u gostima kod Sassuola.

Udinese je poveo preko Samira u 36. minuti. Četiri minute poslije poravnao je Mancosu iz penala, a gol za velika tri boda zabio je Lapadula u 81. minuti susreta.

Uoči zadnjeg kola Lecce ima samo bod manje od Genoe. Lecce će u 38. kolu dočekati Parmu, a Genoa Veronu, koja je u 37. kolu pobijedila indisponirani SPAL 3:0.

Milan je nastavio sjajnu formu i slavio sa 4:1 u gostima kod Sampdorije, čime je milanski tim osigurao šesto mjesto sa četiri boda više od sedmog Napolija te plasman u kvalifikacije Europa lige.