Milan imao sigurno vodstvo pa spašavao bod, derbi u Napulju maksimalno opravdao očekivanja

Nogometaši Napolija i Milana podijelili su bodove na stadionu ‘Diego Armando Maradona’ u okviru derbija 10. kola Serije A odigravši neriješeno 2:2.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su bili opasniji te su imali znatno više šuteva ka domaćem golmanu. Iz takvih situacija su i stigli do dva gola, a oba puta strijelac je bio večeras raspoloženi Giroud.

Kod prvog gola, asistenciju je upisao Pulišić, dok je za drugi asistirao kapiten Calabria.

Međutim, u drugom poluvremenu došlo je do preokreta u igri i rezultatu. Politano je na asistenciju Di Lorenza prvo smanjio rezultat, a onda je Raspadori u 63. minuti postavio konačnih 2:2 fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca.

Vrijedi napomenuti da je Napoli susret završio s 10 igrača nakon naivnog isključenja Natana u 89. minuti poslije dva žuta kartona.

Milan (22 boda) i Napoli (18 bodova) su nakon večerašnje utakmice zadržali treće i četvrto mjesto na tabeli Serije A.

U 11. kolu, Milan će dočekati Udinese, dok će Napoli gostovati Salernitani.