Milan izbacio indisponirani Tottenham i nakon 11 godina izborio četvrtfinale Lige prvaka

Nogometaši Milana izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su uzvratnom dvoboju osmine finala protiv Tottenhama u Londonu remizirali bez golova (0:0), što im je nakon pobjede u prvom dvoboju 1:0 bilo dovoljno za prolaz.

Susret je kasnio desetak minuta s obzirom na veliku gužvu u prometu u Londonu zbog koje su i momčadi zakasnile pri dolasku na stadion.

Iako se očekivala totalna ofenziva Tottenhama, ‘Spursi‘ nisu napravili ništa vrijedno spomena u prvom dijelu, a činjenica da su ih izviždali domaći navijači pri odlasku u svlačionicu najbolje oslikava kako su igrali.

S druge strane, Milan je imao dobar plan igre, organizirano su se branili i čekali svoje prilike, a iz jedne takve zamalo su poveli u 51. minuti kada je Diaz šutirao iz blizine, ali je Forster maestralno reagirao.

Očajni Tottenham u 77. minuti je ostao s igračem manje nakon što je Romero zaradio drugi žuti karton, a najbliži golu bili su u 93. minuti kada je Maignan sjajno zaustavio pokušaj glavom Kanea.

U kontranapadu na drugoj strani Origi je pogodio okvir gola i do kraja je ostalo 0:0, pa se Milan tako potpuno zasluženo nakon 11 godina čekanja plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.