Milan jedva izvukao bod protiv fenjeraša Salernitane, Luka Jović jedan od najzapaženijih na terenu

Nogometaši Milana remizirali su u 17. kolu italijanske Serije A protiv Salernitane rezultatom 2:2 i tako nastavili sa nešto lošijim partijama u prvenstvu ove sezone.

Počelo je dobro za goste budući da ih je u vodstvo doveo Fikayo Tomori u 17. minuti. Međutim, Salernitana se nije predavala, što je u konačnici ipak nagrađeno.

Domaćin je nošen sjajnom atmosferom stigao do izjednačenja u 42. minuti kada asistenciju Candreve u pogodak pretvara Fazio.

Potpuni preokret viđen je u 63. minuti kada Candreva stiže do gola, a ovoga puta je u ulozi asistenta bio Kastanos.

Ipak, blamažu Milana i bar bod svog tima spasio je u ovoj utakmici zapaženi Luka Jović efektnim golom na sjajno spuštanje lopte glavom Oliviera Girouda u 90. minuti.

Milan nakon ove utakmice zauzima treću poziciju Serije A sa 33 boda, dok je Salernitana još uvijek zakucana za samo dno tabele sa svega devet bodova.

U utakmicama odigranim ranije danas, Lazio je na gostovanju kod Empolija bio bolji rezultatom 2:0, a Fiorentina je porazila Monzu, također na gostovanju, 1:0. Uspješna na gostovanju je bila i Genoa trijumfom protiv Sassuola 2:1.