Milan konačno proradio protiv Leccea, Fiorentina neočekivano prosula bodove kod fenjeraša

Odigrane su dvije utakmice 27. kola italijanske Serije A, a ubjedljiv trijumf na gostovanju kod Leccea upisali su nogometaši Milana, dok je Fiorentina kiksla na domaćem terenu protiv fenjeraša Brescije, odigravši tek 1:1.

Nogometaši Milana gostovali su kod Leccea u 27. kolu italijanske Serije A, a susret je završen rezultatom 4:1 za gostujuću ekipu. Gosti su poveli u 26. minuti susreta, a strijelac je bio Castillejo.

Domaćin je izjednačio preko Mancosua s bijele tačke u 54. minuti susreta. Gosti su već u narednom napadu vratili vodstvo, a strijelac je bio Bonaventura. Dvije minute kasnije Rebić je pogodio za 3:1, a konačnih 4:1 za Milan postavio je Leao u 72. minuti utakmice.

Fiorentina je na svom Artemio Franchiju dočekala Bresciju. Gosti su poveli u 17. minuti susreta, a strijelac je bio Donnarumma s bijele tačke. U 29. minuti susreta na 1:1 je izjednačio Pezzella i to je bio konačni rezultat utakmice.

Milan je nakon ovog kola prišao mjestima koja vode u Ligu prvaka sa 39 bodova, dok je Fiorentina na 13. sa osam bodova manje.