Milan na krilima Rebića i Calhanoglua razbio potpuno bezidejnu Romu

Ekipa Milana pobijedila je Romu na domaćem terenu u meču 28. kola italijanske Serije A rezultatom 2:0.

Na početku meča igralo se dosta oprezno i igra se najviše odvijala na sredini terena, a prvu pravu priliku, ujedno i najbolju za Romu u ovom meču, imao je Džeko u 27. minuti kada je iz neposredne blizine glavom šutirao pored gola.

Milan je u drugom poluvremenu bio bolji tim i stvarao je više prilika pred golom Rome, a plod takve igre stigao je u 76. minuti kada Ante Rebić koristi jednu odbijenu loptu i pogađa za vodstvo svog tima od 1:0.

Rossoneri su nakon toga iskusno čuvali stečenu prednost, a konačnih 2:0 postavio je Hakan Calhanoglu s bijele tačke u 89. minuti.

Ovim porazom Roma ostaje na petoj poziciji sa šest bodova manje od Atalante i četvrtog mjesta, ali i utakmicom više, dok je Milan sedmi i nakon 28. odigranih utakmica ima 42 boda.