Milan ‘na mišiće’ do pobjede protiv Genoe, golčina Rebića

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 31. kola Serie A, Milan je teže od očekivanog upisao pobjedu u dvoboju protiv borbene Genoe rezultatom 2:1 (1:1).

Rossoneri‘ su poveli već na samom početku utakmice na San Siru prekrasnim pogotkom Ante Rebića. Hrvat je majstorski pogodio lijevom nogom s ruba kaznenog prostora u suprotni kut golmana Perina koji se bacio, ali nije imao šanse zaustaviti loptu.

Međutim, gosti su se pokazali kao tvrd orah, pa su do odlaska na odmor uspjeli preko iskusnog Mattie Destra doći do izjednačenja.

U nastavku su nogometaši Stefana Piolija imali više od igre, ali su borbeni gosti bez većih problema apsolvirali sve napade ispred gola Perina.

A onda je u 68. minutu nakon ubačaja iz kornera lopta u potiljak pogodila Gianlucu Scamaccu i završila u mreži Genoe – 2:1.

U završnici utakmice, gosti su imali dvije velike prilike za izjednačenje, čak dva puta su stoperi Milana izbacivali loptu s gol linije nakon što je matiran bio Gianluigi Donnarumma.

Ipak, domaćin je upisao 20. pobjedu u sezoni, a prvu na svom stadionu nakon čak šest utakmica – četiri u prvenstvu i dvije u Coppa Italiji.

S druge strane, Genoa je doživjela 13. ovosezonski poraz.