Milan na San Siru nije mogao pobijediti ovosezonsku hit momčad Serie A, ‘Rossoneri’ nisu iskoristili dva penala

Nogometaši Milana večeras su na kultnom San Siru dočekali ovosezonsku hit momčad Serie A, ekipu Bologne, te na kraju remizirali rezultatom 2:2 u 22. kolu domaćeg prvenstva.

Bologna je prva došla do prednosti i to preko svoje ponajveće zvijezde. Joshua Zirkzee je u 29. minutu susreta donio vodstvo ekipi Thiaga Motte, koji u 41. minutu dobija crveni karton van terena.

Domaćin je zatim dobio priliku da vrati rezultatski egal preko penala. Olivier Giroud je preuzeo odgovornost, a onda i propustio priliku da donese izjednačenje ‘Rossonerima’ jer kazneni udarac nije uspio pretvoriti u pogodak. Ipak, Lofrus-Cheek pred odlazak na odmor zabija za 1:1.

Nastavak utakmice donosi inicijativu Milana koji je tražio preokret. Savršenu priliku za to imao je Theo Hernandez u 74. minutu, ponovo iz penala, ali ni on ne pogađa, odnosno trese stativu protivničkog gola. Igrao se 83. minut kada Loftus-Cheek donosi preokret velikanu.

Kada se činilo da bi izabranici Stefana Piolija mogli pokupiti puni plijen večeras, uslijedio je novi šok. Penal za Bolognu je u sudačkoj nadoknadi sjajno iskoristio Orsolini i postavio konačnih 2:2.

Milan se trenutno nalazi na trećoj poziciji Serie A sa 46 osvojenih bodova, što je sedam bodova manje od vodećeg Juventusa i pet bodova manje od drugoplasiranog Intera, koji ima čak dva meča manje. Bologna je sedma sa 33 boda, koliko ima i Lazio na šestom mjestu.