Milan nadigrao Sassuolo i zadržao vrh Serije A, Inter u stopu prati gradskog rivala

Nogometaši Milana su ostali lideri Serie A nakon trijumfa u 13. kolu u gostima kod Sassuola rezultatom 2:1.

‘Rossoneri’ su poveli već u 6. sekundi meča kada je pogodio Rafael Leao, a potom je Alexis Saelemaekers udvostručio prednost u 26. minuti.

Sve što je Sassuolo uspio da uradi do kraja utakmice je utješni pogodak preko Dominica Berardija u 89. minuti.

Milan u stopu na tabeli prati gradski rival Inter koji je pobijedio Speziju sa 2:1 i ostao na samo jednom bodu manje od Rossonera (31).

Achraf Hakimi u 52. i Romelu Lukaku iz penala u 71. minuti su doveli Nerazzurre u vodstvo 2:0, a konačnih 2:1 postavio je Roberto Piccoli u posljednjim sekundama meča.