Milan nakon produžetaka izbacio Genou za četvrtfinale Kupa Italije, Fiorentina šokirala Napoli

Nogometaši Milana izborili su četvrtfinale Kupa Italije 3:1 domaćom pobjedom nakon produžetka protiv Genoe.

Genoa je senzacionalno povela pogotkom novog pojačanja Ostigarda (17) u prvom dijelu, ali u nastavku je Giroud (74) također glavom uspio izjednačiti, da bi u produžetku do presudila veća kvaliteta ekipe iz Milana.

Rossonere‘ je u vodstvo doveo Leao (102), da bi konačni rezultat postavio Saelemaekers (112). Milan će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Lazio – Udinese koji je na rasporedu za pet dana.

Ranije u četvrtak nogometaši Fiorentine plasirali su se u četvrtfinale 5:2 gostujućom pobjedom protiv Napolija nakon produžetka.

Vrlo je interesantno bilo u završnici prvog dijela kada je Fiorentina povela pogotkom Vlahovića (41), da bi na 1:1 izjednačio Mertens (44).

Golman ‘VioleDragowski je prije odlaska na odmor napravio veliku glupost istrčavši bespotrebno iz svog kaznenog prostora nakon čega je morao rušiti protivničkog napadača pa je zbog toga isključen.

Međutim, Fiorentina je s igračem manje povela 2:1 pogotkom Biraghija (57), a kada su pred kraj utakmice isključeni Lozano u 84. te Ruiz u četvrtoj minuti nadoknade činilo se kako će ‘Viola‘ mirno sačuvati vodstvo.

No, kada je Napoli ostao s igračem manje Petagna (90+5) je zabio za produžetak, ali u dodatnih 30 minuta 10 igrača Fiorentine lako se obračunala s devetoricom Napolija.

Venuti (105-1), Piatek (108) i Maleh (119) postavili su konačnih 5:2. Fiorentina će u četvrtfinalu odmjeriti snage s Atalantom.