Milan nastavlja sa strašnom serijom, na Olimpicu savladana Mourinhova Roma

Nogometaši Milana slavili su još jednu veliku pobjedu u novoj sezoni italijanske Serije A.

Rossoneri su kao gosti večeras na Olimpicu u sklopu 11. kola savladali Romu rezultatom 2:0.

Zlatan Ibrahimović je utišao Rim u 26. minuti kada je silovitim udarcem ostavio Patricija bez šansi nakon slobodnjaka.

Milan je i u nastavku igra dosta konkretnije od Rome, a nagrada za bolju igru stigla je u 57. minutu.

Ibrahimović je oboren u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrožije kaznije bio je Franck Kessie.

Do kraja se Milan branio sa igračem manje nakon isključenja Hernandeza, ali Roma nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti Tatatusanuu.

Milan i nakon ovog kola ostaje jedna od dvije momčadi koje nisu doživjele poraz u prvenstvu.

Momčad Stefano Piolija trenutno je drugoplasirana sa 31 bodom, dok je Roma na četvrtom mjestu sa 19 bodova.