Milan nikad bliže Scudettu: ‘Rossoneri’ gubili od Verone, a onda preokrenuli i uvjerljivo slavili

Igrači Milana su u okviru 36. kola talijanske Serie A sa 1:3 nakon preokreta pobijedili Veronu.

Milan je imao svoje šanse, no nije ih uspio iskoristiti, pa je stigla i kazna. Darko Lazović je poslao odličnu loptu, a sve je pratio Davide Faraoni i pogodio za vodstvo Verone u 38. minutu.

Međutim, na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom. Leao je odigrao sjajno dodavanje prema Tonaliju koji loptu sprovodi u mrežu protivnika za 1:1.

Otvaranje drugog poluvremena donosi i novi pogodak za ‘Rossonere’. Ponovo su u kombinaciji bili Leao i Tonali, Portugalac je asistirao, a Italijan pogodio za prednost svog tima.

“Tačku na i” stavio je rezervista Florenzi pogotkom u 86. minutu za konačnih 3:1. Mogao je Milan i do četvrtog pogotka, ali veliku šansu u sudačkoj nadoknadi nije iskoristio Messias.

Još su ostala dva kola do kraja, Milan je lider sa 80 bodova, dva više od Intera i sve drži u svojim rukama. Četiri boda protiv Atalante i Sassuola u posljednja dva kola ‘Rossonerima’ garantuju Scudetto.