Milan osramotio Juventus i dodatno se približio plasmanu u Ligu prvaka naredne sezone

Nogometaši Milana slavili su izuzetno visoku pobjedu u 35. kolu italijanske Serije A protiv Juventusa rezultatom 3:0.

Prvo poluvrijeme derbi susreta 35. kola igralo se izuzetno oprezno sve do sudijske nadoknade.

Nakon odbijene lopte Brahim Diaz odmjerenim udarcem pogađa prazan gol Juventusa i dovodi svoj tim u vodstvo.

Milan nastavlja sa boljom igrom i u nastavku, a nakon promašenog penala u 58. minuti kojeg nije realizovao Kessie, na scenu stupa Ante Rebić.

Sjajni hrvatski napadač postiže najljepši gol karijere i Juventus dovodi na sami rub u 78. minuti.

Konačan udarac ‘Staroj dami’ zadao je Fikayo Tomori u 82. minuti za veliki trijumf Rossonera.

Milan se nakon ovog trijumfa nalazi na trećoj poziciji sa istim brojem bodova kao i Atalanta (72), ali uz nešto lošiju gol razliku. Plasman u Ligu prvaka sada djeluje sasvim realno za momčad Stefano Piolija.

S druge strane, Juventus je peti sa 69 bodova. Do kraja mu preostaje grčevita borba za spas od blamaže kakvu ovaj klub ne pamti u novijoj historiji.