Milan pogubio konce u novoj godini, Sassuolo osramotio šampiona Italije na San Siru

Nogometaši Sassuola porazili su momčad Milana rezultatom 5:2 na San Siru u sklopu 20 kola italijanske Serije A.

Da je Milan pogubio konce u 2023. godine i da je odbrana titule samo teoretska, dokazao je i prvi meč nedjeljnog programa.

Sassuolo je za samo 120 sekundi postigao dva gola u 19. i 21. minuti preko Defrela i Fratesija, što je naslutilo novu katastrofu domaćina.

Tračak nade domaćinima vratio je Giroud u 24. minuti kada je pogodio za 2:1, ali već u 30. minuti Berardi vraća dva gola razlike svom timu.

U drugom poluvremenu Sassuolo je samo potvrdio ubjedljiv trijumf golovima Laurentea i Henriquea. Gorak poraz ublažio je Origi za 5:2 u 82. minuti susreta.

Milan uključujući kup orkšaje ne zna za pobjedu četiri utakmice i trenutno je na samo teroetskim šansama za sustizanje zahuktalog Napolija.

Sassuolo je 16. sa 20 bodova iz isto toliko odigranih utakmica, a ovo je za momčad bila tek peta pobjeda u ovoj sezoni Serie A.