Milan poprilično lako pokupio puni plijen na San Siru, Roma sve dalje od glavnog cilja ove sezone

U utakmici 20. kola italijanske Serie A, Milan je večeras na svom San Siru pobijedio Romu bez mnogo problema i konačnim rezultatom 3:1.

Počeo je meč sjajno za ‘Rossonere’. Već u 11. minutu susreta Adli je pogodio za vodstvo Milana. Theo Hernandez u 29. minutu trese stativu, da bi ubrzo nakon toga Celik propustio sjajnu priliku za Romu. Zatim je pred kraj poluvremena udarac Spinazzole odbranio Maignan.

Igrao se 56. minut kada je Olivier Giroud glavom zabio i tako duplirao prednost domaće ekipe. No, Paredes je uspio 13 minuta kasnije iz penala prepoloviti rezultat.

Tačka na i stavljena je u 84. minutu. Tada je dodavanje Girouda odlično iskoristio Theo Hernandez i postavio konačnih 3:1. Bilo je u finišu još nekih šansi, ali ništa vrijedno posebnog pomena.

Dakle, Milan je trenutno treći na tabeli Serie A sa 42 osvojena boda. Roma je na tek devetoj poziciji s 13 bodova manje i sve više se udaljava od glavnog cilja ove sezone, što je borba za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.