Milan posramio Bolognu i nastavio sa sjajnim partijama

Nogometaši Milana upisali su još jednu visoku pobjedu, ovoga puta u sklopu 34. kola protiv Bologne rezultatom 3:1.

Ovaj trijumf stiže kao potvrda sjajne forme u kojoj se nalazi momčad Stefano Piolija, a predstava pogodaka započeta je u 10. minuti kada Saelmaekers pogađa za 1:0.

14 minuta kasnije, sjajni Hakan Calhanouglu postiž svoj novi pogodak, ukupno sedmi. Dodao je i šest asistencija.

Sve što je Bologna uspjela da uradi do kraja prvog dijela je smanjenje rezultata u 44. minuti preko Tomiyasua.

Međutim, samo što je započelo drugo poluvrijeme Calhanoglu upisuje svoju novu asistenciju, a prvi pogodak u prvenstvu postiže Bennacer. Igrala se 49. minuta.

Potop Bologne potvrdio je Rebić u 57. minutu, a konačnih 5:1 postavio je Calabrija u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Milan je nakon ovog kola na šestoj poziciji sa 56 osvojenih bodova, dok je Bologna 10. sa 43 boda.