Milan pretrpio težak poraz od Udinesea u gostima, ali je nevjerovatni Ibrahimović uspio ispisati povijest Serie A

Nogometaši Milana večeras su doživjeli težak poraz kada je u pitanju borba za Ligu prvaka naredne sezone, ali je Zlatan Ibrahimović uspio ispisati povijest.

U utakmici 27. kola italijanske Serie A ekipa Udinesea je sa 3:1 savladala Milan, dok je švedski reprezentativac, Zlatan Ibrahimović, postao najstariji strijelac u povijesti lige sa 41 godinom i 166 dana.

Već u devetom minutu domaći su stigli do vodstva. Samardžić je asistirao za Pereyru koji loptu šalje iza leđa Maignanu za 1:0. Na novi pogodak čekala se sudačka nadoknada prvog poluvremena. Tada je dosuđen penal za ‘Rossonere’, kojeg iz drugog pokušaja precizno izvodi Ibrahimović i poravnava rezultat.

No, slavlje gostujućih navijača nije dugo trajalo jer je samo dva minuta kasnije Success zabio i ponovo donio prednost Udineseu. Pitanje pobjednika riješio je Ehizibue pogotkom u 70. minutu susreta.

Prvak Italije sada zauzima četvrto mjesto i ima 48 bodova, bod više i utakmicu više od Rome. S druge strane, Udinese je izjednačen sa Juventusom na sedmoj poziciji, dok oba tima imaju po 38 bodova.