Milan rutinski protiv Empolija za kraj godine, katastrofalan kiks Napolija

Nogometaši Milana odigrali su protiv Empolija sjajnu utakmicu u okviru posljednjeg kola italijanske Serije A za ovu kalendarsku godinu.

Momčad Stefano Piolija je na gostovanju porazila Empoli sa 4:2 i tako uspješno otišla na zimski odmor.

Za Milan su pogađali Kessie u 12. i 42. minuti, Florenzi u 63. i Hernandez u 69. minuti.

Empoli je do pogodaka stigao preko Bajramija i Pinamontija, ali nedovoljno da ostvare pomak sa ipak sjajne 9. pozicije na tabeli Serije A.

Milan, s druge strane, zauzima drugu poziciju sa četiri boda manje (42) od gradskog rivala i lidera Intera.

Napoli godinu završava katastrofalnim kiksom u meču protiv Spezije gdje su bodovi praktično bili unaprijed upisani.

Pobjednički pogodak za Speziju postigao je Jesus (ag) u 37. minuti za Napolijev košmaran odlazak na odmor i proslavu novogodišnjih praznika.

Spezia je 17. na tabeli sa 16 osvojenih bodova, dok je Napolina 3. poziciji sa 39 bodova i sve daljom borbom za titulu.