Milan sa dva igrača više uz tešku muku razbio otpor Bologne

Nogometaši Milana stigli su do još jedne uzbudljive pobjede u italijanskoj Seriji A.

Slavni italijanski velikan je u okviru 9. kola Serije A sa 4:2 savladao Bolognu.

U prvom poluvremenu je Milan vodio sa 2:0, ali se Bologna na početku drugog vraća sa dva brza pogotka preko Ibrahimovića (AG) i Barrowa.

Međutim, nakon što je u prvom dijelu “pocrvenio” Soumaoro, njegovim putem u svlačionicu je otišao i Soriano u 58. minuti.

Takav rasplet odredio je sudbinu gostiju, a Milan je otpor rivala razbio 20 minuta nakon drugog isključenja preko Bennacera.

U 90. minutu tri boda i novi trijumf Milana je potvrdio Zlatan Ibrahimović lijepim pogotkom.

Milan je sada na drugom mjestu tabele Serije A sa dva boda manje (22) od Napolija.

Bologna je na osmoj i nakon isto toliko utakmica ima 12 osvojenih bodova.