Milan se bez većih problema na San Siru obračunao sa Bolognom i preuzeo vrh tabeče Serije A

Akutelni prvak italijanske Serije A Milan savladao je večeras bez većih problema momčad Bologne rezultatom 2:0 u okviru 3. kola.

Milan je maksimalno iskoristio prednost domaćeg terena i došao u vodstvo već u 21. minuti.

Rafael Leao je savršeno pratio dodavanje De Ketelaerea i doveo domaćina u vodstvo sa kojim se otišlo na desetominutni odmor.

U drugom dijelu domaćin je većim dijelom bio dominantnija momčad, a konačan rezultat postavio je Olivier Giroud u 58. minuti.

Prekaljeni francuski golgeter postigao je efektan pogodak na ubacivanje strijelca prvog gola, Rafaela Leaa.

Milan je ovim trijumfom bar na kratko preuzeo vrh tabele Serije A sa sedam bodova, koliko imaju i Lazio, Torino i Roma. No, prvak je prvi zbog nešto bolje gol razlike.

S druge strane, Bologna je 17. sa svega jednim bodom iz prve tri uktamice novog izdanja prvenstva.

U istom terminu, Spezija je remizirala sa Sassuolom 2:2, dok je nešto ranije Juventus podijelio bodove sa Romom 1:1. U prvoj utakmici subotnjeg programa, Torino je slavio na gostovanju kod Cremonesea 2:1.