Milan slavio protiv Verone i pridružio se Interu na vrhu tabele Serie A, sjajni Rafael Leao odlučio meč

Nogometaši Milana su na svom San Siru ugostili ekipu Verone u utakmici petog kola italijanske Serie A, te slavili sa minimalnih 1:0.

Naime, ono što je zanimljivo je to da je utakmica trebala početi od 15 sati, no travnjak stadiona bio je dosta natopljen zbog obilnih padavina, pa je ovaj duel prolongiran za pola sata.

Već na samom početku meča dogodio se i ključni trenutak. Igrao se osmi minut kada je portugalski reprezentativac, Rafael Leao, “uključio nitro” i pobjegao protivnicima, a onda pogodio za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Mogli su gosti u 21. minutu do poravnanja kada je Folorunsho šutirao glavom, no njegov pokušaj je sjajno odbranio Sportiello. U drugom poluvremenu bolja igra gostiju.

Međutim, uprkos silnim naporima Verona nije uspjela doći ni do jednog boda. S druge strane, Montipo je u nekoliko navrata spasio svoju momčad uvjerljivijeg poraza.

Milan se ovom pobjedom izjednačio na vrhu Serie A sa Interom, a oba tima imaju po 12 osvojenih bodova, s tim da ‘Nerazzurri’ imaju utakmicu manje. Verona je deveta sa sedam bodova na svom kontu.