Milan teško slavio protiv Bologne, Rebić ‘spasio’ Ibrahimovića

U susretu 20. kolu Serie A Milan je u gostima pobijedio Bolognu sa 2:1 i zacementirao se na liderskoj poziciji.

Gosti su poveli u 26. minuti. Nakon najstrože kazne dosuđene nad Leaom, odgovornost je preuzeo Ibrahimović, ali Skorupski ga je pročitao i sjajno zaustavio njegov pokušaj. Međutim, na odbijenu loptu natrčao je Rebić i zabio za 1:0.

Bologna se nakon toga razigrala i imala je dvije velike prilike za izjednačenje, ali Donnarumma je čudesnim intervencijama spasio ‘Rossonere‘. Ipak, u 55. minuti dosuđen je novi kazneni udarca Milan koji je u gol pretvorio Kessié za 2:0.

Domaćini su do kraja uspjeli smanjiti na 2:1 lijepim pogotkom Polija u 81. minuti, ali više od toga nisu mogli. Istina, imali su golemu šansu preko Soriana, ali je Donnarumma još jednom fenomenalno reagirao i ostalo je 2:1.

Milan današnjom pobjedom ima 46 bodova, pet više od drugog Intera koji će kasnije danas dočekati Benevento. Bologna je na 13. poziciji sa 20 bodova.