Milan totalno razbio Monzu i održao trku za Juventusom i Interom, mladi Srbin blistao na kultnom San Siru

Nogometaši Milana danas su u okviru 16. kola italijanske Serie A odmjerili snage s neugodnom Monzom na svom San Siru, te na kraju slavili sa uvjerljivih 3:0.

Već u trećem minutu meča ‘Rossoneri’ stižu do vodstva. Pulišić je asistirao za Reijndersa koji pogađa za 1:0. Zatim je u 24. minutu Pobega morao van terena zbog povrede, da bi ga zamijenio mladi Srbin, Jan-Carlo Simić.

Uvođenje 18-godišnjaka u igru ispostavilo se kao fantastičan potez trenera Stefana Piolija, obzirom da je Simić u 41. minutu na asistenciju Leaa postigao pogodak za 2:0 i veliko oduševljenje navijača na San Siru.

Pomenutim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su oba tima imala svoje šanse. Ipak, dok je Maignan sjajno branio pokušaje gostiju, Noah Okafor je u 76. minutu okončao sve dileme oko današnjeg pobjednika pogotkom za konačnih 3:0.

Milan se trenutno nalazi na trećoj poziciji Serie A sa 32 osvojena boda. Imaju pet bodova manje od drugoplasiranog Juventusa i šest manje od lidera Intera. S druge strane, Monza je na stabilnom 11. mjestu sa 21 bodom.