Milan u fantastičnom derbiju bolji od PSG-a za veliku neizvjesnost najbolje grupe, Zvezda ostala bez šanse za plasman u narednu fazu

Nogometaši Milana u fantastičnom derbiju četvrtog kola Lige prvaka savladali su Paris Saint Germain rezultatom 2:1 i tako napravili pravu konfuziju u najtežoj grupi u takmičenju.

Krenulo je sjajno na San Siru, pogotkom za ‘Parižane’. Igrao se deveti minut kada je Milan Škriniar pogodio nakon kornera iz blizine.

No, samo tri minute kasnije najljepši trenutak dosadašnjeg dijela utakmice. Rafael Leao je pogodio makazicama za poravnanje rezultata, čime je rasplamsao atmosferu pred 80.000 navijača.

U nastavku je Milan krenuo mnogo ofanzivnije, a to se isplatilo već u petoj minuti drugog dijela. Theo Hernandez je ubacio, a Olivier Giroud glavom zakucava loptu u mrežu Parižana.

Ostalo je 2:1, tako da je Milan upisao veliku pobjedu i tako napravio pravi haos u grupi u kojoj su još i Dortmund te Newcastle (2:0 slavili ‘Milioneri’ ranije danas).

Do velike pobjede stigao je i Lazio na svom terenu protiv Feyenoorda, a jedini gol na utakmici djelo je Cire Immobilea iz nadoknade prvog dijela susreta.

‘Jorgandžije’ su na svom terenu dočekali Celtic i potpuno ga pregazili rezultatom 6:0. Antoine Griezmann i Alvaro Morata postigli su po dva gola, a Samuel Lino i Saul Niguez dodali su po jedan.

Crvena zvezda je nakon četvrtog kola grupe G Lige prvaka ostala bez šansi za plasman u nokaut fazu Lige prvaka.

Beograđani su na Marakani poraženi od njemačkog RB Leipziga rezultatom 2:1 te su i zvanično ostali bez mogućnosti za plasman dalje.

U drugoj utakmici ove grupe Manchester City je na svom terenu pobijedio sastav Young Boysa rezultatom 3:0.

Leipzig je drugoplasirani na tabeli sa devet osvojenih bodova dok je Zvezda treća na tabeli sa jednim bodom.