Milan u ludom drugom poluvremenu derbija na Olimpicu savladao Lazio, domaćin zaradio tri isključenja

Nogometaši Milana došli su večeras u 27. kolu italijanske Serie A do izuzetno bitne pobjede i to u Rimu protiv Lazija rezultatom 1:0.

Sve zanimljivo na večerašnjem derbiju stalo je u drugih 45 minuta. Nakon što je u prvom viđen nešto dosadniji nogomet, ulaznica je u drugom dijelu i više nego opravdana.

Luca Pellegrini je u 50. minuti na naivan način dobio drugi žuti, odnosno crveni karton koji je Laziju večeras znatno otežao posao protiv starog rivala.

Ipak, Lazio je i desetkovan pružio solidan otpor s tim da je Milanu poništen pogodak u80. minuti zbog ofsajda u kojem se prilikom prijema lopte našao Rafael Leao.

Spasa za domaćina nije bilo u samom finišu kada se u protivničkom kaznenom prostoru najbolje snašao Okafor i donio puni plijen svom timu.

U sudijskoj nadoknadi direktan crveni karton dobijaju još dva igrača Lazija. Prvo je zbog nesportskog ponašanja isključen Marušić, a onda za njim i Guendouzi iz istog razloga.

Milan je sa ova tri boda učvrstio treću poziciju sa 56 osvojenih bodova u Seriji A, dok je Lazio osmi sa 40 bodova i sve dalje od mjesta koje vodi u Evropu naredne sezone.