Milan u posljednjim minutama razbio “bunker” Genoe i maksimalno iskoristio kiks gradskog rivala

Nogometaši Milana pobijedili su u okviru 8. kola italijanske Serije A momčad Genoe minimalnim rezultatom 1:0.

Izabranici Stefano Piolija su imali izuzetno težak zadatak budući da se Genoa organizovano branila skoro svih 90 minuta sa velikim uspjehom.

No, domaćin je kapitulirao u 87. minuti nakon što se u kaznenom prostoru na dodavanje Yunus Musaha fantastično snašao Pulišić i tako donio vodstvo svom timu, a ispostavit će se i prvu pobjedu.

U sudijskoj nadoknadi Mike Maignan je dobio crveni karton, dok je i kod Genoe “pocrvenio” Martinez nakon drugog žutog kartona i spoticanja rivala.

Milan je ovim trijumfom preuzeo vrh Serije A i maksimalno iskoristio kiks gradskog rivala Intera. Rosonerri sada imaju 21 bod, dok Inter ima 19. Što se tiče Genoe, ova momčad zauzima 15. poziciju sa osam osvojenih bodova, dok im je ovo četvrti poraz u prvenstvu ove sezone.

U utakmicama odigranim ranije danas, Inter je remizirao protiv Bologne rezultatom 2:2, dok je Juventus u gradskom derbiju nadigrao Torino rezultato 2:0.