Milan u spektakularnom drugom poluvremenu nakon preokreta srušio Juventus

Nogometaši Milana pobijedili su u spektakularnoj utakmici na San Siru u okviru 31. kolu Serije A ekipu Juventusa rezultatom 4:2.

Apsolutno sve zanimljivo na večerašnjoj utakmici dogodilo se u drugom poluvremenu koje je otvorio fantastičan pogodak Rabiota. Francuz se sjurio s centra u kontri, prošao jednog igrača i krasno pogodio rašlje za 1:0 Juventusa.

Pet minuta kasnije bilo je već 2:0 za Juventus Cuadrado je dugom loptom proigrao Ronalda koji je lagano poentirao u situaciji jedan na jedan.

A onda je Milan u čudesnih šest minuta sve preokrenuo. Prvo je smanjio Ibrahimović iz penala nakon intervencije VAR-a, a potom je Kessei poravnao rezultat.

Već u narednom napadu je Leao iskoristio konfuziju nakon puštene prednosti i matirao Poljaka na golu gostiju za potpuni preokret na San Siru.

Deset minuta prije kraja meča sve je bilo gotovo. Užasna greška gostujuće odbrane, loptu je presjekao rezervista Bonaventura koji pronalazi samog Rebića u sredini, a Hrvat mirno ljevicom zabija za pobjedu Milana 4:2.

‘Rossoneri’ su se večerašnjom pobjedom probili na peto mjesto Serije A sa 49 bodova, dok je Juventus i dalje lider sa sedam bodova više u odnosu na drugoplasirani Lazio.