Milan u veličanstvenoj atmosferi ‘nokautirao’ Atalantu i došao na korak do Scudetta

Nogometaši Milana došli su na korak do naslova prvaka Italije nakon što su u derbiju 37.kola Serie A pobijedili Atalantu 2:0.

Rossonerima‘ su u posljednja dva kola trebala četiri boda kako bi osvojili Scudetto koji se u crveno-crnom dijelu grada čeka već punih 11 godina.

Stoga, susret je odigran u veličanstvenoj atmosferi. Pred 80.000 navijača Milan je dočekao Atalantu, a još 120.000 ostalo je bez ulaznice iako su aplicirali za kartu.

Najuzbudljiviji detalj prvog dijela bila je diskutabilna situacija u samoj završnici kada je srušen Olivier Giroud, ali sudac Daniele Orsato nije pokazao na najstrožu kaznu.

Nastavak donosi ono što su navijači željeli. Junak iz posljednje dvije utakmice Rafael Leao još jednom je zabljesnuo kada je najviše trebalo. Iskoristio je dodavanje Messiasa i u 56. minuti doveo Milan u vodstvo.

Najljepši trenutak utakmice vidjeli smo u 76. minuti. Krunić je spriječio klizećim startom goste da zaprijete, a lopta se odbila do Thea Hernandeza koji je od svog kaznenog prostora napravio fantastičan solo-prodor i zabio gol.

Na kraju je ostalo 2:0 tako da Milan treba još jedan bod u zadnjem kolu protiv Sassuola kako bi i matematički osigurao naslov prvaka. Možda ‘Rossonerima‘ i ne bude potreban trijumf ako večeras Inter ne pobijedi Cagliari u gostima.