Milanu pripao prvi gradski derbi ove sezone, Inter zabilježio već drugi porau u Seriji A

Nogometaši Milana savladali su u prvom gradskom derbiju momčad Intera rezultatom 3:2 u okviru 5. kola italijanske Serije A.

Derbi se igrao u sjajnom ritmu tokom čitavog meča, a Inter stiže u vodstvo nakon gola Marcela Brozovića u 21. minutu susreta.

No, samo sedam minuta kasnije, sjajni Rafael Leao poravnava rezultat na 1:1, što je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku svepristuni Leao upošljava Oliviera Girouda kojem nije bilo teško da matira Samira Hnadanoviča u 54. minutu.

Već šest minuta kasnije, Leao svojim drugim golom donosi veliku prednost od 3:1 Milanu.

Inter potom baca sve karte u napad, a plod takve igre stigao je u 67. minutu kada pogađa rezervista Edin Džeko.

Do kraja je Inter pokušavao doći bar do poravnanja, ali se Milan uspješno odrabnio od svih naleta.

Milan je nakon ove utakmice lider Serije A sa 11 bodova, dok je Inter peti, ali navijače ovog tima brine činjenica da momčad Simone Inzaghija već ima dva poraza.