Milioneri na krilima fenomenalnog Sancha razmontirali Paderborn

Ekipa Borussije Dortmund upisala je pobjedu u meču 29. kola njemačke Bundeslige protiv Paderborna u gostima rezultatom 6:1.

Nakon prvih 45 minuta meča na Benteler Areni nije bilo pogodaka, a sve vrijedno pomena desilo se u nastavku.

Borussia je u vodstvo stigla u 54. minuti kada je Hazard pogodio za 1:0, a samo tri minute nakon toga, Sancho koristi asistenciju Brandta i pogađa za 2:0.

Paderborn se u meč vratio u 72. minuti kada je Hunemeier s bijele tačke pogodio za 2:1, nakon što je Emre Can igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no samo dvije minute nakon toga Sancho postiže drugi gol i vraća prednost od dva gola razlike svom timu.

Do kraja meča, Borussia postiže još tri pogotka, prvi preko Hakimija u 85. minuti, drugi preko Schmelzer u 89. minuti, da bi u 91. minuti Sancho postigao svoj treći pogodak i kompletirao hat-trick za konačnih 6:1.

Milioneri su ovim trijumfom stigli do 60 osvojenih bodova, sedam manje od Bayerna koji je na prvom mjestu i četiri više od Borussije M’gladbach koja je na trećem mjestu.