Minimalac Uniteda na Old Traffordu protiv Lutona, Arsenal bar na kratko stigao City na vrhu Premiershipa

Odigrana su još tri meča 12. kola engleskog Premiershipa, a vrijednu pobjedu ostvarili su nogometaši Arsenala koji su makar na kratko stigli do diobe prve pozicije u ligi.

Arsenal je rezultatom 3:1 slavio protiv Burnleya. U finišu prvog dijela Leandro Trossard je donio vodstvo Topnicima i to je bio rezultat prvog dijela.

Josh Brownhill je poravnao u 54. minuti, ali je radost gostiju kratko trajala jer je William Saliba vratio Arsenalu prednost u 57. minuti. Do kraja utakmice gol postiže i Oleksandr Zinčenko na efektan način za konačnih 3:1.

Uspješan je bio i Manchester United koji je mnogo teže od očekivanog savladao po mnogima najslabiji tim lige, momčad Lutona.

Jedini gol na utakmici postigao je Victor Lindelof u 59. minuti susreta nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru novajlije.

Najatraktivniji meč današnjeg programa od 16 sati odigrali su Crystal Palace i Everton, a završen je rezultatom 2:3.

Gosti su dva puta imali prednost, a Palace se oba puta vraćao u igru. Ipak, Idrissa Gueye je u 86. minuti donio zaslužen trijumf Evertonu.