MIRIŠE NA TITULU: Sjajni Arsenal u ‘ljepotici’ kola srušio Manchester United!

Nogometaši Arsenala pobijedili su ekipu Manchester Uniteda u spektakularnom derbiju 21. kola engleske Premier lige na Emiratesu rezultatom 3:2.

Susret je bio vrlo otvoren i obje momčadi su igrale napadački, a prvi su poveli gosti. Fernandes je dodao loptu Rashfordu koji fantastično šutira s 20 metara i matira Ramsdalea za vodstvo Uniteda 1:0.

Radost ‘Crvenih vragova‘ trajala je tek sedam minuta. Xhaka je tada lijepo ubacio s lijeve strane, a na drugoj stativi je Wan Bissaka “zaboravio” Nketiaha koji glavom rutinski pogađa za 1:1.

Arsenal je do preokreta stigao u 53. minuti kada je Saka primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora i preciznim udarcem matirao De Geu za 2:1.

Međutim, United se ekspresno vratio u igru kada je nakon udarca iz kuta Ramsdale kiksao, a Martinez glavom zatresao mrežu za 2:2.

United se nakon toga povukao, Arsenal je dominirao, ali je nedostajalo smirenosti u ključnim trenucima. I onda, taman kada smo pomislili da će susret završiti bez pobjednika, u 90. minuti Arsenal je stigao do važnog trijumfa.

Zinchenko je odigrao povratnu loptu za Odegaarda koji šutira, a loptu je na putu prema golu skrenuo Nketiah i poslao je u mrežu za 3:2 i veliko slavlje Arsenala.

Arsenal je tako na vrhu Premier lige zadržao pet bodova prednosti nad drugoplasiranim Manchester Cityjem, a ima i susret manje. Manchester United je nakon ovog kola treću poziciju prepustio Newcastleu.